AnasayfaForumlarDallýkavak FMResimlerKonuk DefteriHaberlerHaber Gönderin
dallikavakkoyufm.com :: Baþlýðý Görüntüle - HAYDAR KARAKURT DELIDUMANLI AHMET ALTUNDAL (HAMOYI DIN)
 SSSSSS   AramaArama   Kullanýcý GruplarýKullanýcý Gruplarý   ProfilProfil   Özel mesajlarýnýzý kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarýnýzý kontrol etmek için login olun   GiriþGiriþ 

HAYDAR KARAKURT DELIDUMANLI AHMET ALTUNDAL (HAMOYI DIN)

Yeni Baþlýk Gönder   Cevap Gönder    dallikavakkoyufm.com Forum Ana Sayfasý -> DALLIKAVAK KÖYÃœ
Önceki baþlýk :: Sonraki baþlýk  
Yazar Mesaj
mahbay
Newbie
Newbie

Kayýt: Feb 19, 2011

MesajTarih: Cum Tem 06, 2012 3:13 am    Mesaj konusu: HAYDAR KARAKURT DELIDUMANLI AHMET ALTUNDAL (HAMOYI DIN) Alýntýyla Cevap Ver

AHMET ALTUNDAL (HAMOYI DIN) MAHMET ALTUNDA LIN (FILING) lakapli amcanin uvey kardesi. cok caliskan bir insan ve bir gun calisirken tarlasinda gendisine saka yapiyorlar esini (HALILI RASO) kacirdi diye takiliyorlar oda sok oluyor ve baltanin sapini cikacip raso dedeyi iyice dovuyor bayiliyor ondan sonra birakiyor esi ordan cikiyor hamo sana guluyorlar gel eve gidelim deli diyor ve deli lakabi ordan kaliyor....

Ahmet dede nin bir kac olayini soyle anlatayim

Ahmet dedenin devris isminde bir oglu vardi oglu kirkisrakta oli gavrike gilin kamyonu varmis kamyonla calismaya gidecekken ahmet dede cok yalvariyor ogluna gitme kamyon kaza yapacak sen oleceksin diye oglu dinlemiyor ve bir gun sonrada olum haberi geliyorbir baska sarizda gezerken ahmet dede kaymakama rast geliyor ve diyorki iki saat icinde selgelecek su dukkanlarinonune set cektir diye sesleniyor kaymakamda gulup geciyor iki saat gecmeden hertarafi selbasiyor cok buyok kayiplar yasaniyor

Yine sarizdankayseriye gelecekmis ahmet dede otobuse binmis parasi yokdiye indirmisler oda otobus kaza yapacak birakin ben kurtarayim demis gulupgecmisler ve otobus gittikten sonra ( MEHMAT OLI KALAYCInin) otobusu siradaymis ahmet dede mehmet hazirlan otobus kaza yapacak yolculari almaya gideceksin diye arada 20 dk gecmeden kaza habri geliyor.

AHMET DEDE Adana osmaniyede ( ALI DAGDELEN)in yaninda yasardi yil 1977 tahminen temmus yada agistos ayinda komsusu rahmetli oluyor ve ahmet dede bagirarak ve kofur ederek benim sirami aldi once ben olewcektim diyor be esyalarini toplayip koye yola cikiyor kayseriye geliyor sarizin otobusunu beklerken oturdugu bankta (koltukta) hakka yuruyor herkes tanidigi icin hemen koye bildiriyorlar
bunlar sadece yuzlercesinden bir kactanesidir ahmet dedenin bildikleri yada (ayom) olduklariallah gani gani rahmet eylesin topragi bol mekani cennet olsun rahmetle aniyorum

NOT : AHMET DEDENIN KABRI KOY MERAZLIGINDADIR
okudugunuz icin tesekur ederim .

www.dallikavakkoyufm.com

05 TEMMUZ 2012

HAYDAR KARAKURT DELIDUMANLI
Baþa dön
Kullanýcý profilini gör Özel mesaj gönder Kullanýcýnýn web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Mesajlarý göster:   
Yeni Baþlýk Gönder   Cevap Gönder    dallikavakkoyufm.com Forum Ana Sayfasý -> DALLIKAVAK KÖYÃœ Tüm saatler GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsýnýz
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarýnýzý silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsýnýz